1.) Üye olurken problem yaşıyorum. Ne yapmalıyım?

Üyelik için istenilen tüm bilgileri eksiksiz girdiğinizden emin olunuz. Eğer tüm bilgileri eksiksiz girdiyseniz, vermiş olduğunuz şirket vergi numarası ile vergi dairesinin doğruluğunu kontrol ediniz.

2.) Şirketimin adına daha önce üyelik oluşturulmuş. Ne yapmalıyım?

Üye olurken şirket vergi numaranız ile daha önce bir kayıt oluşturulmuştur bilgisi alıyorsanız üyeliği oluşturan şirket yetkilisinin adının ve soyadının ilk 2 harfi size gösterilecektir. O kişi ile irtibat kurarak Panelim > Çalışanlarım bölümünden sizi de şirket yetkilisi olarak eklemesini isteyiniz. Eğer ilk üyelik oluşturan kişinin sizin şirketinizde çalışmadığını düşünüyorsanız lütfen info@teklifalteklifver.com adresinden bizimle iletişime geçiniz.

3.) Üyelik formunu doldurdum ama sisteme giriş yapamıyorum.

Üyelik formunu doldurup başarı ile üye oldunuz ekranını gördükten sonra giriş yapamıyorsanız email adresinize gönderilen aktivasyon e-maline tıklayıp tıklamadığınızdan emin olunuz. Üyelik formunu doldurduktan sonra aktivasyon e-mali almadıysanız lütfen posta kutunuzdaki junk (gereksiz) e-mail kutusunu kontrol ediniz. Eğer orada yoksa lütfen info@teklifalteklifver.com adresinden bizimle iletişime geçiniz.

4.) Üyeliğimin silinmesini istiyorum.

Şirket üyeliğinizin tamamen silinmesini talep ediyorsanız veya şirketinize bağlı bir alt üyenin silinmesini istiyorsanız lütfen info@teklifalteklifver.com adresinden bizimle iletişime geçiniz.

1.) Faaliyet alanımı seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Her şirketin işveren ve iş alan (tedarikçi) olmak üzere iki farklı kimliği vardır. Faaliyet alanı seçimi tamamen iş alan (tedarikçi) kimliğini tarif etmek için yapılmaktadır. teklifalteklifver.com üyeleri, şirket ihtiyaçları için istediği bütün kategorilerde teklif talebi oluşturabilir ancak sadece kendi faaliyet alanlarına göre diğer üye şirketlerin oluşturduğu teklif taleplerini görebilirler. Bu sebepten üyeler şirketlerinin faaliyet alanı dışındaki kategorilerden seçim yapmamalıdır.teklifalteklifver.com istemesi durumunda faaliyet alanını seçen üye şirketlerden faaliyet belgesi ve marka bazlı kategoriler için yetkili bayilik veya yetkili satıcılık belgesi talep edebilirler. Üyelerin yapmış oldukları faaliyet alanları dışındaki kategori seçimleri teklifalteklifver.com kategori yöneticileri tarafından kaldırılacaktır. Faaliyet alanınızda teklifalteklifver.com kategori yöneticileri tarafından haksız bir düzenleme yapıldığını düşünüyorsanız faaliyet belgeniz veya yetkili bayilik belgelerinizle birlikte lütfen info@teklifalteklifver.com adresinden bizimle iletişime geçiniz.

2.) Faaliyet alanımı seçtim ancak yeni bir düzenleme yapmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Üyelerin faaliyet alanı seçimleri ilk defaya mahsus kendileri tarafından yapılmaktadır. Olası bir faaliyet alan değişikliği veya güncellemesi için lütfen info@teklifalteklifver.com adresinden bizimle iletişime geçiniz.

1.) Teklif talebi oluştururken nelere dikkat etmeliyim?

Teklif talep formunun "1. Genel Teklif Tercihleriniz" bölümündeki bütün bölümleri eksiksiz doldurduğunuzdan emin olunuz. 1.Genel Teklif Tercihleriniz > Teklif talebi dokümanı bölümüne 10 mb’a kadar dosya yükleyebilir, daha büyük boyutlu dosyalarınız için Teklif talebi açıklaması bölümüne dosya indirme linki ekleyebilirsiniz. İndirme linki ekleyen üyelerimizin dosya linkinin bitiş süresine dikkat etmeleri önerilir.

"1. Genel Teklif Tercihleriniz" bölümü eksiksiz doldurulduktan sonra sonraki adım butonu tıklanarak "2. Ürün ve Hizmet Seçimi" bölümüne geçilir. Bu bölümde teklif almak istenilen kategoriler seçilmelidir. Bu bölümde birden fazla kategori seçimi yapılabilir. Örnek olarak yeni bir tesis yaptırmak isteyen bir yatırımcı aynı teklif talebinde mimarlardan, projecilerden veya müteahhitlerden teklif talebinde bulunabilir. Aynı işe veya projeye ait birden fazla ihtiyaçlar için ayrı ayrı teklif talebi açılmasına gerek yoktur.

2.) Teklif taleplerimin bazı şirketlere gitmesini istemiyorum. Ne yapmalıyım?

Teklif taleplerinizi görmesini istemediğiniz şirketler varsa onları Engellediğim Firmalar bölümüne ekleyerek teklif taleplerinizi görmelerini engelleyebilirsiniz.

3.) Açmış olduğum teklif talebine yeterince teklif gelmedi. Sebebi ne olabilir?

Açtığınız teklif talebinde doğru kategorileri seçtiğinizden emin olunuz. Kategorilerde bir hata olduğunu düşünüyorsanız teklif talebinizi iptal edip yeniden bir talep oluşturunuz. Son teklif tarihini gerçekçi ve olabildiğince uzun bir tarih belirleyiniz. Teklif talep dosyasında veya teklif talep açıklamasında talebinizle ilgili yeterince detaylı bilgiye yer veriniz.

1.) Gelen bir teklif talebine teklif verirken sorun yaşıyorum.

Teklif verirken teklif tutarı girmek ve teklif dosyası eklemek zorunludur. Teklif verirken teklif tutarı girdiğinizden ve teklif dosyası eklediğinizden emin olunuz. Eklediğiniz teklif dosyası boyutunun maksimum 5 Mb olması gerekir. Daha büyük dosyalar için lütfen açıklama kısmına dosya indirme linki ekleyiniz.

2.) Verdiğim teklifi iptal etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Teklifi gönderdikten sonra teklifi revize et butonunu tıklayarak teklifinizi geri çekebilirsiniz. Teklifin geri çekilebilmesi için son teklif tarihinin dolmuş olmaması gerekmektedir. Son teklif tarihi dolmuş teklifler geri çekilemez.

1.) Şirketlerle iletişim kurmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Platformu kötüye kullanımı engellemek ve üye firmaların gizliliğini korumak için açık üye şirket listelerine erişim mümkün değildir. Teklif talebi oluşturulan şirket veya teklif gönderen şirketin adının üzerine tıklayarak firma kartına giriş yapılabilir ve firma kartı üzerinden mesaj gönder butonuna tıklanarak işveren veya tedarikçi ile mesajlaşma yapılabilir.

2.) Yazdığım mesajlar kimler tarafından görülebilir.

Yazdığınız mesajlar sadece yazıştığınız kişi tarafından görülebilir. Bir şirkette üyeliğine bağlı 1 den fazla üye olsa bile, yapılan yazışmalar sadece yazışanlar arasında görülebilir. Hiçbir alt üye diğer şirket çalışma arkadaşının mesajlarını göremez.

1.) Firmalar hakkında kimler değerlendirme yapabilir?

Firmalar ile ilgili sadece iş verenler yorum yapabilir. Bir işverenin bir tedarikçi için yorum yapabilmesi için tedarikçi ile arasında teklifalteklifver.com üzerinden ticaret gerçekleşmiş olması gerekir. İş verenler her verdiği iş için 1 kere değerlendirme ve puanlama yapabilirler. İşveren tedarikçiyi onaylayıp işi verdikten sonra aynı sayfada tedarikçiyi değerlendir seçeneği çıkmaktadır. Tedarikçi için değerlendirme iş bitiminde yapılması önerilir.

2.) Favorilerime firma eklemek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Firmaları favorilerinize eklemek için ilgili firmanın firma kartına girmeniz gerekmektedir. Bir firmanın firma kartını görebilmeniz için firmanın teklif talebinin size ulaşması yada sizin oluşturduğunuz bir teklif talebine teklif vermiş olması gerekmektedir.

3.) Bazı firmaları engellemek istiyorum. Ne yapmalıyım?

İstediğiniz bir firmayı engellemek için ilgili firmanın firma kartına girmeniz gerekmektedir. Bir firmanın firma kartını görebilmeniz için firmanın teklif talebinin size ulaşması yada sizin oluşturduğunuz bir teklif talebine teklif vermiş olması gerekmektedir.